سلام! کاربر مهمان |
تماس با نیوشانوش : ۲۵۳۵ ۸۸۰ ۰۹۱۹

اثر یک فنجان چای سبز بر درمان بیماری پارکینسون

اثر یک فنجان چای سبز بر درمان بیماری پارکینسون

اثر چای سبز بر درمان بیماری پارکینسون …

بیماری پارکینسون (PD) متداول ترین اختلال حرکتی است و بعد از بیماری آلزایمر (AD)، دومین بیماری مخرب عصبی پیشرونده است. شیوع بیماری پارکینسون در دنیا حدود ۰/۵ تا ۴ درصد در میان افراد ۶۵ سال یا مسن‌تر است. به دلیل افزایش سن پیری در جامعه انسانی، انتظار می رود این رقم به طور قابل توجهی افزایش یابد. در واقع، پیش‌بینی می شود که تا سال ۲۰۳۰، تعداد افراد مبتلا به بیماری پارکینسون به ۹/۳ میلیون نفر خواهد رسید.

بیماری پارکینسون از طریق عواملی مانند استرس اکسیداتیو، تجمع آلفا- سینوکلئین(αS) (پروتئینی مرتبط با بیماری پارکینسون که از اجتماع آنها با یکدیگر فیبریل ها در مغز ایجاد می شود که ممکن است مخرب باشند.) و سمیت عصبی ایجاد می شود.

اگرچه عامل دقیق ناشناخته باقی مانده است اما هر دو عوامل ژنتیکی و محیطی تاثیر دارند. در میان عوامل محیطی متنوع جهت درمان PD، مصرف چای علاقه مندی زیادی را به خود جذب کرده است، زیرا چای علاوه بر اینکه یکی از پرمصرف ترین نوشیدنی‌ها در دنیا است، حاوی پلی فنول‌های خاصی است که می‌توانند نقشی مهم در تاخیر شروع یا توقف پیشرفت PD داشته باشند.

اثر چای سبز بر درمان بیماری پارکینسون

در حال حاضر اطلاعات مکانیسمی نامتناقض در مورد اثرات “محافظت عصبی” و “بازسازی بافت عصبی” مربوط به پلی فنول های چای سبز وجود دارد که به این موضوع تاکید دارند که پلی‌فنول‌های چای تنها ویژگی‌های آنتی اکسیدان یا دفع فلزات سمی (خاصیت چنگالی کننده) را نشان نمی دهند.

بر اساس مشاهدات در نمونه های آزمایشگاهی و حیوانی، پلی‌فنول‌های چای ممکن است به طور مستقیم با تجمع پروتئین آلفا- سینوکلئین مداخله کنند. در مطالعه‌ای ۷۹ ترکیب شیمیایی را به منظور توانایی آن‌ها در مهار تبدیل آلفا- سینوکلئین به فیبریل‌ها آزمایش کردند؛ آن‌ها چندین ترکیب را شناسایی کردند اما یکی از ترکیبات شاخص، اپی‌گالوکاتچین‌گالات (EGCG) بود. در این مطالعه به این نتیجه رسیدند که EGCG، نه تنها از تبدیل آلفا- سینوکلئین به فیبریل‌ها جلوگیری می‌کند بلکه می‌تواند به فیبریل ها متصل شود و آن ها را به حالت بی‌ضرر تبدیل کند.

آزمایشات انجام شده بر بیماری پارکیسون با چای سبز

در سال ۲۰۰۹، در یک مطالعه بالینی ایمنی، قابلیت پذیرش و کارایی پلی‌فنول‌های چای سبز در کاهش پیشرفت بیماری در بیماران مبتلا به پارکینسون اولیه، توسط گروه مطالعاتی پارکینسون چینی (CPSG) ارزیابی شد. در این مطالعه ۴۱۰ فرد مبتلا به پارکینسون اولیه که تحت درمان قرار نگرفته بودند، در ۳۲ گروه مطالعاتی پارکینسون شرکت داده شدند. در فاز اول مطالعه، به شرکت کنندگان به طور تصادفی روزانه ۰/۴، ۰/۸ یا ۱/۲ گرم پلی فنول های چای سبز یا دارونما به مدت ۶ ماه داده شد. پس از ۶ ماه به گروهی که دارونما مصرف می کردند، روزانه ۱/۲ گرم از پلی‌فنول‌های چای سبز به مدت ۶ ماه دیگر داده شد. اگرچه بی‌خوابی به میزان کمی افزایش یافته بود، اما مشاهده شد که افراد به خوبی پلی فنول های چای سبز را تحمل کردند و یک تسکین علائم خفیف در این افراد ایجاد شد.

بر اساس مطالعه ای دیگر دوز روزانه ۸۰۰ میلی گرم از EGCG بدون کافئین به مدت ۴ هفته ایمن است و در افراد سالم به خوبی قابلیت پذیرش داشته است.

بر اساس مطالعه ایی که در سال ۲۰۰۹ انجام شد، مصرف روزانه حداقل ۳ فنجان چای سبز سن شروع علائم بیماری حرکتی را ۷/۷ سال به تاخیر می اندازد. نتایج این مطالعه در مجله Parkinsonism & Related Disorders منتشر شده است.

اپی‌گالو‌کاتچین‌گالات (EGCG) موجود در چای سبز ترکیبی است که بیشترین مطالعات بر روی آن انجام شده است و تحقیقات بعدی باید بر روی اثرات سایر پلی فنول ها، به ویژه تئافلاوین‌های موجود در چای سیاه باشد.

 

آرمین مشاور اول فروش محصولات نیوشا در سایت نیوشا‌نوش

ثبت ديدگاه

پک های سلامت و تندرستی نیوشا پک های درمانی نیوشا پکیج های لاغری ویژه نیوشا سوپر پک های لاغری نیوشا
پک آرامش اعصاب و ضد استرس نیوشا پک درمان و کنترل دیابت نیوشا پکیج لاغری نیوشا ویژه بیماران دیابتی سوپر پک کاهش وزن و لاغری شماره A نیوشا
پک چاقی و افزایش وزن نیوشا پک درمان میگرن و سردرد پک کاهش وزن با دمنوش بلوبری نیوشا سوپر پک کاهش وزن و لاغری شماره B نیوشا
پک کنترل قند و جلوگیری از دیابت نیوشا پک درمان آکنه و ضد جوش نیوشا پکیج لاغری نیوشا ویژه بیماران ام اس سوپر پک کاهش وزن و لاغری شماره C نیوشا
پک کنترل فشار خون نیوشا پک درمان و بهبود سرماخوردگی نیوشا پک لاغری نیوشا ویژه مادران شیرده سوپر پک کاهش وزن و لاغری شماره D نیوشا
پک افزایش شیردهی مادران نیوشا پک درمان یبوست و بیماری های گوارشی
پک تمرکز و تقویت حافظه نیوشا پک درمان مشکلات معده نیوشا
پک تنظیم قاعدگی و عادت ماهانه نیوشا پک درمان کبد چرب نیوشا
پک جلوگیری از ریزش مو و تقویت موی نیوشا پک کنترل و درمان آسم نیوشا
پک پاکسازی پوست و ضد چروک نیوشا پک درمان کم خونی و فقر آهن نیوشا
پک بهبود عملکرد ریه و تنفس نیوشا پک درمان ام اس نیوشا
پک پیشگیری از پوکی استخوان، آرتروز و دردهای مفاصل پک درمان و کنترل بیماری صرع نیوشا
پک درمان سنگ کلیه و مشکلات ادراری نیوشا
پک درمان فشار خون نیوشا

درباره فروشگاه اینترنتی نیوشانوش :

با توجه به فرهنگ و سابقه‌ دیرین ایران زمین در زمینه طب سنتی و طب گیاهی بر کسی پوشیده نیست که استفاده از گیاهان دارویی و به شکل امروزی ترشان انواع دمنوش‌ها تاثیر به سزایی در زمینه سلامت جسم و روان دارند. محصولات نیوشا به طور خلاصه عبارتند از: چای‌های مخلوط و دمنوش‌های گیاهی و طبیعی و فروش پودرهای قهوه و شکلات های فوری نیوشا‌نوش در راستای فروش محصولات طبیعی نیوشا اطمینان خاطر را به مشتریان محترم خود ارائه میدهد و همچنین در راستای فروش محصولاتی چون چای های خالص که از مخلوط برترین چای های شکسته که با فرمولی خاص و ویژه با هم ترکیب شده اند که گران ترین و بهترین ترکیب موجود چای سیاه در سطح دنیاست.این چای در معنای واقعی کلمه «مجلسی» است و به جرأت می توان آن را برترین محصول چای سیاه نیوشا نوش دانست.