سلام! کاربر مهمان |
تماس با نیوشانوش : ۲۵۳۵ ۸۸۰ ۰۹۱۹

بهترین ورزش برای لاغری شکم و پهلو

بهترین ورزش برای لاغری شکم و پهلو

بهترین ورزش برای لاغری شکم و پهلوReviewed by سارا مشاور نیوشا on Jan 28Rating: ۴.۵

لاغری شکم و پهلو به بدن فرم زیبایی خواهد داد. تمرینات استاندارد ورزش شکم و پهلو مانند بشین پاشو و کراچ ها (crunches) کمی قدیمی و دشوار هستند. و اب کردن شکم و پهلو یکی از بزرگترین مشکلات جامعه امروز ایران و جهان است. در این مقاله چند ورزش برای لاغری شکم و پهلو که نیازی به دستگاه ندارد نشان داده شده است. ورزش برای لاغری شکم و پهلو را در هر جایی می توانید انجام دهید و هر کدام از ورزش ها فقط سی ثانیه زمان می برد.


هر تمرین ۳۰ ثانیه طول می کشد، ۳۰ ثانیه بین حرکات استراحت کنید.

ورزش شماره یک

فشار و مقاومت:  دراز بکشید، زانوها را خم کنید و کف پاها بر روی زمین باشد. زانوها را بالا بیاورید و زانوها زاویه ۹۰ درجه داشته باشند به طوری که پاها از زانو موازی با زمین باشد. کف دست را بر روی رانها قرار دهید. دست ها را به ران ها فشار دهید، در برابر فشار مقاومت کنید و زانوها خم نوشد. تعادل بین فشار کف دست و ران را حفظ کنید به طوری که زاویه ۹۰ درجه زانو حفظ شود. در همین حالت بمانید.
نکته مربی: به پشت دراز بکشید به طور همزمان شکم را به داخل بدهید. این کار باعث می شود عضلات قوی تر شوند.
هلیکوپتری (در جهت عقربه های ساعت): دراز بکشید، زانوها را خم کنید و کف پا روی زمین باشد، بازوها را به طرفین حرکت دهید و کف دست به سمت پایین باشد. نفس عمیق بکشید و زانوها را به سمت سینه بکشید. پاها را به طرف زمین فشار دهید. شکم را سفت نگه دارید، انگشتان پا را به سمت زمین بکشید و پاها را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید، در این حالت باسن به طور کامل روی زمین باشد.
نکته مربی: کف دست ها را بالا بیاورید. این کار باعث کاهش ثبات و افزایش فعالیت شکم می شود.

ورزش شماره دو

هلیکوپتری (خلاف عقربه های ساعت): دراز بکشید، زانوها را خم کنید و کف پا روی زمین باشد، بازوها را به طرفین حرکت دهید و کف دست به سمت پایین باشد. نفس عمیق بکشید و زانوها را به سمت سینه بکشید. پاها را به طرف زمین فشار دهید. شکم را سفت نگه دارید، انگشتان پا را به سمت زمین بکشید و پاها را در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید، در این حالت باسن به طور کامل روی زمین باشد.
نکته مربی: برای به حداکثر رساندن فعالیت، از بلند شدن باسن از زمین جلوگیری کنید. این امر باعث می شود شکم به طور کامل درگیر باشد.

ورزش شماره سه

حرکت دست ها (پای راست): دراز بکشید، زانوها را خم کنید و کف پا روی زمین باشد، بازوها را به طرفین حرکت دهید و کف دست به سمت پایین باشد. شکم را سفت کنید، زانوها را به سمت قفسه سینه بکشید و پاها را به سمت سقف فشار دهید. شکم را سفت کنید، نفس بکشید و پای راست را پایین را به سمت راست تا جایی که می توانید به طرف بیرون فشار دهید. نفس بکشید و به حالت اول بازگردید.
نکته مربی: برای اصلاح این تمرین، کف پا را از روی زمین بردارید و زانوها زاویه ۹۰ درجه داشته باشند و موازی با زمین باشند. با نگه داشتن زاویه ۹۰ درجه، پای راست تا حد امکان به سمت زمین آورده شود.

ورزش شماره چهار

حرکت دست ها (پای چپ): دراز بکشید، زانوها را خم کنید و کف پا روی زمین باشد، بازوها را به طرفین حرکت دهید و کف دست به سمت پایین باشد. شکم را سفت کنید، زانوها را به سمت قفسه سینه بکشید و پاها را به سمت سقف فشار دهید. شکم را سفت کنید، نفس بکشید و پای چپ را پایین را به سمت راست تا جایی که می توانید به طرف بیرون فشار دهید. نفس بکشید و به حالت اول بازگردید.
نکته مربی: سعی کنید مانع از چرخش پای راست به عقب و جلو شوید زیرا باعث می شود بدن بیشتر کار انجام دهد و تنش در ناحیه کمری افزایش یابد.

ورزش شماره پنج

چرخش ساعت (پای راست). دراز بکشید، زانوها خم باشد و کف پا روی زمین باشد، بازوها به سمت طرفین باشد و کف دست ها به سمت پایین باشد. شکم را سفت کنید و زانو راست را به سمت ناف بکشید. بلافاصله زانوی راست را تا زاویه ۴۵ درجه بیرون فشار دهید. (پای چپ باید در طول تمرین بر روی زمین باشد.) در جهت عکس نیز تمرین را انجام دهید.
نکته مربی: برای اصلاح این تمرین، زانوی چپ خم باشد و کف پا روی زمین باشد.

ورزش شماره شش

چرخش ساعت (پای چپ). دراز بکشید، زانوها خم باشد و کف پا روی زمین باشد، بازوها به سمت طرفین باشد و کف دست ها به سمت پایین باشد. شکم را سفت کنید و زانو چپ را به سمت ناف بکشید. بلافاصله زانوی چپ را تا زاویه ۴۵ درجه بیرون فشار دهید. (پای راست باید در طول تمرین بر روی زمین باشد.) در جهت عکس نیز تمرین را انجام دهید.
نکته مربی: برای درگیری بیشتر شکم، شکم را به طرف داخل فشار دهید. این کار باعث ثبات بیشتر و درگیری بیشتر شکم می شود.

ورزش شماره هفت

اسکریمر (پای راست). بایستید شکم را سفت کنید و زانوی راست را به طرف شکم بکشید. زانو باید زاویه ۴۵ درجه درست کند. سپس سریع به حالت اول بازگردید.
نکته مربی: سعی کنید پاشنه با شانه چپ در خطی مستقیم باشند. این کار باعث می شود درد در ناحیه کمر کاهش یابد.
ورزش شماره هشت
اسکریمر (پای چپ). بایستید شکم را سفت کنید و زانوی چپ را به طرف شکم بکشید. زانو باید زاویه ۴۵ درجه درست کند. سپس سریع به حالت اول بازگردید.
نکته مربی: در این ورزش فرم ایستادن بسیار مهم است. بنابراین برای صاف نگه داشتن پشت، گوش ها و شانه ها در یک راستا باشند.

ورزش شماره نه

حرکت مثلثی. صاف بایستید و دست ها در راستای شانه ها باشد و پاها به اندازه عرض باسن جدا باشد. شکم را سفت کنید و دست چپ دست با زاویه ۴۵ درجه تا جایی که ممکن است از بدن دور شود. همین کار را با دست راست انجام دهید، دست ها را در طرفین بگیرید. دست راست را تا جایی که ممکن است در جلوی سر قرار دهید. این کار را با دست چپ نیز انجام دهید. با دست راست با زاویه ۴۵ درجه به عقب درست کنید و این کار را برای دست چپ نیز انجام دهید. این کار را ادامه دهید.
نکته مربی: برای اطمینان از موقعیت مناسب، کل مدت بر روی زمین تمرکز کنید. این باعث می شود فشار بر ریو قوزک پا و گردن کاهش یابد. در مقالهرژیم لاغری سایر روش های ورزش برای لاغری معرفی شده است.

توسط | ۱۳۹۶/۱۱/۸ ۱۷:۵۷:۵۰ بهمن ۸ام, ۱۳۹۶|برنامه ورزشی لاغری و چاقی نیوشا|

در باره نویسنده :

۳ ديدگاه

  1. […] وزن نیستند. انواع جراحی زمانی در نظر گرفته می شود که شاخص توده بدنی (BMI) چهل یا بالاتر باشد. عمل اسلیو معده ممکن است گزینه ای […]

  2. […] دارای اضافه وزن کاری سخت و مشکل است. موثرترین روش برای اب کردن شکم ترکیبی است از حرکات ورزشی متمرکز روی شکم و کمر و نیز […]

  3. […] کمک کند. برای افزایش قدرت چربی سوزی، چای سبز را قبل از ورزش […]

ثبت ديدگاه

پک های سلامت و تندرستی نیوشا پک های درمانی نیوشا پکیج های لاغری ویژه نیوشا سوپر پک های لاغری نیوشا
پک آرامش اعصاب و ضد استرس نیوشا پک درمان و کنترل دیابت نیوشا پکیج لاغری نیوشا ویژه بیماران دیابتی سوپر پک کاهش وزن و لاغری شماره A نیوشا
پک چاقی و افزایش وزن نیوشا پک درمان میگرن و سردرد پک کاهش وزن با دمنوش بلوبری نیوشا سوپر پک کاهش وزن و لاغری شماره B نیوشا
پک کنترل قند و جلوگیری از دیابت نیوشا پک درمان آکنه و ضد جوش نیوشا پکیج لاغری نیوشا ویژه بیماران ام اس سوپر پک کاهش وزن و لاغری شماره C نیوشا
پک کنترل فشار خون نیوشا پک درمان و بهبود سرماخوردگی نیوشا پک لاغری نیوشا ویژه مادران شیرده سوپر پک کاهش وزن و لاغری شماره D نیوشا
پک افزایش شیردهی مادران نیوشا پک درمان یبوست و بیماری های گوارشی
پک تمرکز و تقویت حافظه نیوشا پک درمان مشکلات معده نیوشا
پک تنظیم قاعدگی و عادت ماهانه نیوشا پک درمان کبد چرب نیوشا
پک جلوگیری از ریزش مو و تقویت موی نیوشا پک کنترل و درمان آسم نیوشا
پک پاکسازی پوست و ضد چروک نیوشا پک درمان کم خونی و فقر آهن نیوشا
پک بهبود عملکرد ریه و تنفس نیوشا پک درمان ام اس نیوشا
پک پیشگیری از پوکی استخوان، آرتروز و دردهای مفاصل پک درمان و کنترل بیماری صرع نیوشا
پک درمان سنگ کلیه و مشکلات ادراری نیوشا
پک درمان فشار خون نیوشا

درباره فروشگاه اینترنتی نیوشانوش :

با توجه به فرهنگ و سابقه‌ دیرین ایران زمین در زمینه طب سنتی و طب گیاهی بر کسی پوشیده نیست که استفاده از گیاهان دارویی و به شکل امروزی ترشان انواع دمنوش‌ها تاثیر به سزایی در زمینه سلامت جسم و روان دارند. محصولات نیوشا به طور خلاصه عبارتند از: چای‌های مخلوط و دمنوش‌های گیاهی و طبیعی و فروش پودرهای قهوه و شکلات های فوری نیوشا‌نوش در راستای فروش محصولات طبیعی نیوشا اطمینان خاطر را به مشتریان محترم خود ارائه میدهد و همچنین در راستای فروش محصولاتی چون چای های خالص که از مخلوط برترین چای های شکسته که با فرمولی خاص و ویژه با هم ترکیب شده اند که گران ترین و بهترین ترکیب موجود چای سیاه در سطح دنیاست.این چای در معنای واقعی کلمه «مجلسی» است و به جرأت می توان آن را برترین محصول چای سیاه نیوشا نوش دانست.