تماس با نیوشانوش : ۲۵۳۵ ۸۸۰ ۰۹۱۹

زیره و افزایش شیر مادران

بسیاری از مادرانی که به نوزاد خود شیر می دهند به دنبال راه هایی برای افزایش شیر خود در طول دوران شیردهی هستند. بسیاری از آن ها از داروهای گیاهی برای بهبود شیردهی استفاده می کنند. اثر بخشی داروهای گیاهی در افزایش شیر به طور علمی ثابت نشده است اما بسیاری از کارشناسان عقیده دارند که مصرف گیاهان به افزایش شیر مادر کمک می کند. یکی از این گیاهان زیره سبز است. زیره سبز سرشار از آهن است. این ماده ی معدنی برای مادران در طی دوران بارداری و شیردهی ضروری است. زیره همچنین حرکات روده را تنطیم می کند. و به درمان نفخ و بیماری های معده کمک می کند.

کمبود آهن در مادران شیرده می تواند به کم خونی منجر شود. همچنین اختلالات گوارشی می تواند در کودکان آزاردهنده باشد. مصرف زیره در مادران در دوران شیردهی به حل این مشکلات کمک می کند.

برای بهره مندی از تاثیر این گیاه در افزایش شیر مادر، یک قاشق چای خوری زیره و شکر را با شیر گرم مخلوط کنید و هر شب قبل از خواب میل نمایید. همچنین می توانید دانه های ای ن گیاه سبز را به صورت ادویه به مواد غذایی اضافه کنید. مصرف روزانه ی دمنوش زیره برای بهبود شیردهی مفید است.

به دلیل اینکه هنوز اطلاعات موثق و علمی درباره ی ایمنی مصرف زیره سبز برای بانوان شیرده وجود ندارد. بهتر است این بانوان، پیش از مصرف زیره با پزشک خود مشورت کنند.

اثرات زیره

مصرف این گیاهان روی غددی که شیر ترشح می کنند، اثر می گذارد و با تحریک آنها باعث افزایش میزان ترشح شیر در این غدد می شود. به علاوه، خوردن این گیاهان باعث کاهش نفخ در مادران و نوزادانشان می شود که این مساله برای مادران شیرده و فرزندان آنها، اهمیت زیادی دارد. برخی افراد ادعا می کنند، خوردن زیره یا گیاهان دیگری مانند شنبلیله می تواند باعث بدبو شدن یا بدمزه شدن شیر مادران بشود. این باور درست نیست. تاکنون نتایج هیچ یک از تحقیقات علمی ثابت نکرده اند که مصرف گیاهان نامبرده می تواند باعث بدطعم شدن شیر مادران بشود.

همچینی بخوانید:

http://newshanoosh.com/%d8%a2%d9%86%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%b3-%d9%86%db%8c%d9%88%d8%b4%d8%a7-%d9%86%d9%88%d8%b4-%d9%88%d8%a8%d9%84%d8%a7%da%af/

لینک کوتاه
۰/۵ ( ۰ رای )

در باره نویسنده :

محمد مشاور نیوشا نوش
محمد صدیقی مدیر سایت نیوشا‌نوش سایت تخصصی فروش و مشاوره محصولات نیوشا بزرگترین مرکز پرسش و پاسخ درباره محصولات و دمنوش‌های نیوشا موسس اولین تالار گفتگو و انجمن تخصصی دمنوش سلامتی، لاغری و کاهش وزن در ایران

يك ديدگاه

ثبت ديدگاه