تماس با نیوشانوش : ۲۵۳۵ ۸۸۰ ۰۹۱۹

محاسبه شاخص توده بدنی ( BMI ) چیست ؟

محاسبه شاخص توده بدنی یا تست لاغری  BMI با استفاده از ابزار آنلاین تست بی ام آی که توسط نیوشا نوش طراحی و اجرا شده است. این تست به شما کمک می کند تا با استفاده از وارد کردن وزن و قد خود و به راحتی بتوانید از وضعیت تناسب و یا عدم تناسب وزن خود مطلع شوید. شاخص توده بدنی یک روش استاندارد بین المللی برای محاسبه وزن مطلوب بدن است و برای افراد ۱۸ تا ۶۵ سال است.

نرم افزار آنلاین محاسبه شاخص توده بدنی

شاخص توده بدنی (BMI) :

سلامتی و تناسب اندام برای هر شخصی بسیار اهمیت دارد و باید برای حفظ آن تلاش کرد. برای اینکه از سلامتی بدن مطلع شویم، خصوصیات فیزیکی را در نظر می‌گیریم که در این بین محاسبه وزن و مشخص شدن وضعیت اضافه وزن کمک زیادی به اطمینان از وضعیت سلامت بدن می‌کند. برای تعیین وضعیت اضافه وزن و تناسب اندام از شاخص ‌هایی استفاده می‌شود که به آن شاخص توده بدنی یا تست BMI گویند. برای محاسبه شاخص توده بدنی قد و وزن فردا اندازه گیری شده و مطابق با آن، نوع چاقی و یا BMI فرد مشخص خواهد شد.

طریقه محاسبه شاخص توده بدنی یا تست BMI

فرمول محاسبه BMI یا شاخص توده بدنی برای زنان و مردان یکی بوده و نوع جنسیت تاثیری در این تست ندارد. برای محاسبه شاخص توده بدنی باید وزن خود را برحسب کیلوگرم و قد خود را برحسب سانتی‌متر در کادرهای فوق به طور صحیح وارد نمایید. سپس دکمه محاسبه را بزنید، طبق وزن و قد شما میزان تناسب این دو محاسبه و شاخص توده بدنی و نوع چاقی به شما اعلام می‌شود. BMI برای افراد بالای ۱۸ سال و غیر ورزشکار نسبی بوده، و  در سایت نیوشا نوش طبق فرمول وزن(kg) بر مجذور قد(cm) حساب شده و از حاصل آنها BMI شما تعیین می‌گردد.

لینک کوتاه