تماس با نیوشانوش : ۲۵۳۵ ۸۸۰ ۰۹۱۹

کاهش وزن با چای سبز و دارچین نیوشا

کاهش وزن با چای سبز و دارچین نیوشا

اضافه وزن یا چاقی در نتیجه ی دریافت کالری زیاد و مصرفِ کم انرژی است. تجمع زیاد چربی در بدن باعث ایجاد مشکلات جسمی متعدد از قبیل دیابت، بیماری های قلبی ـ عروقی، فشارخون بالا و سکته می شود. حتی کاهش وزن به مقدار ۵ تا ۱۰ درصد از وزنِ بدن، از ایجاد این بیماری ها پیشگیری می کند. مصرف چای سبز و دارچین به کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل کمک می کند.

کاهش وزن با چای سبز و دارچین :

دارچین

حدود ۵۰۰۰ سال است که از دارچین برای درمان بیماری های مختلف استفاده می شود. نخستین بار مصریان باستان از دارچین استفاده کردند. پس از آنها رومیان و چینی هادارچین را همچون ادویه و دارو استفاده کردند.دارچین از پوست این درخت تهیه می شود و دونوع دارد. دارچین کاسیا، که کمی شیرین و تصفیه شده است و دارچین سیلان، که استفاده از آن به صورت ادویه، رایج تر است.

دارچین و کنترل قندخون

رابطه ی بین ترشح انسولین و قندخون در سوخت و ساز نقش مهمی ایفا می کند. به ویژه اگر بدن مبتلا به دیابت بوده و به انسولین مقاومت داشته باشد. نتایج یک پژوهش در نشریه ی Diabetes Care نشان می دهد که مصرف دارچین، میزان سرم گلوکز در افراد مبتلا به بیماری دیابت ۲ را تحت تاثیر قرار می دهد. نتایج این تحقیق نشان داد که مصرف ۱ تا ۶ گرم‌دارچین یا مکمل های آن به مدت ۴۰ روز به طرز چشمگیری باعث کاهش کلسترول تام، LDL، تری گلیسیرید و قندخون می شود. کنترل قندخون به کاهش وزن هم کمک می کند.

کاهش وزن با چای سبز و دارچین :

چای سبز

چین و هند دو کشوری هستند که برای نخستین بار چای سیاه، سبز و اولانگ را از درختچه ی کاملیا سیننسیس تهیه کردند. فرآیند تخمیر برگ در این ۳ نوع چای متفاوت است. برگ های چای سبز تخمیر نمی شوند، چای اولانگ تا حدی تخمیر می شود و چای سیاه به طور کامل تخمیر می شود.

چای سبز و کاهش وزن

برپایه ی نتایج یک پژوهش که در نشریه ی American Journal of Clinical Nutrition منتشر شده است، چای سبز روی سیستم عصبی سمپاتیک(بخشی که مسئول کنترل اندام های داخلی بدن و واکنش به استرس است) تاثیر گذار است و این سیستم عصبی را کنترل می کند. در این پژوهش افراد داوطلب، چای سبز را مصرف کردند و اکسیداسیون چربی و انرژی مصرفی پس از ۲۴ ساعت بررسی شد. نتایج نشان داد که چای سبز با فعال کردن سیستم سمپاتیک، اکسیداسیون چربی و فرآیند حرارت را افزایش می دهد و این حالت منجر به از دست دادن وزن می شود.

همچنین برای خرید چای سبز نیوشا به لینک زیر مراجعه کنید:

همچنین برای کسب اطلاع درباره آخرین خبرهای سایت نیوشا نوش عضو خبرنامه سایت ما شوید.

لینک کوتاه
۰/۵ ( ۰ نظر )

در باره نویسنده :

Mohammad Seddighi
محمد صدیقی هستم مدیر و موسس سایت نیوشا‌نوش سایت تخصصی فروش و مشاوره خرید محصولات نیوشا بزرگترین مرکز پرسش و پاسخ درباره محصولات و و انواع دمنوش نیوشا موسس اولین تالار گفتگو و انجمن تخصصی بحث و گفتگو درباره انواع دمنوش در ایران

پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان نیوشانوش پاسخ داده می شود